تبلیغات
جهان فردا - مشروح سخنان سید حسن نصرالله درباره ی امام خامنه ای

جهان فردا

جهان فردا از آن کسانی است که امروز خوب اندیشه می کنند.

سید حسن نصرالله: امام خامنه ای در ایران نیز مظلوم هستند.
بیروت - سید'حسن نصرالله' دبیركل حزب الله لبنان روز دوشنبه با ذكر خاطراتی از دیدارها با رهبر معظم انقلاب گفت: امام خامنه ای عقب نشینی رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان در سال 2000 و پیروزی در جنگ 33 روزه در سال 2006 را پیش بینی كرده بودند؛ این سخنان برخلاف تمامی تحلیل ها و اطلاعات بود.

به گزارش ایرنا از بیروت، دبیركل حزب الله در همایش بین المللی
'تجدد گرایی و اجتهاد در افكار رهبر معظم انقلاب' در هتل ماریوت بیروت كه با حضور نمایندگانی از ایران از جمله حداد عادل و مصباحی مقدم از نمایندگان مجلس برگزار شده است، گفت: من افتخار می كنم كه در میان شما كه برای معرفی افكار و
اندیشه های امام سید علی خامنه ای این كنفرانس را برگزار كرده اید، حضور دارم و آن را افتتاح می كنم.
وی گفت: این برای اولین بار است كه چنین كنفرانس فكری و ‌علمی چند جانبه ای پیرامون اندیشه و شخصیت امام سید علی خامنه ای در خارج از ایران برگزار می شود.
وی افزود: من از سال 1986 میلادی چند دیدار با امام خامنه ای داشتم و از نزدیك با افكار، سادگی، فضایل اخلاقی، روش تحلیل حوادث و مدیریت بحران ایشان آشنا شدم. همچنین تقریبا تمامی كتاب های ایشان را از زمان برعهده گرفتن رهبری انقلاب تا امروز مطالعه كردم و درس های فقهی ایشان را گوش كردم.
دبیر كل حزب الله لبنان تاكید كرد: بعد از آشنا شدن كامل با شخصیت جهادی، فكری و سیاسی امام خامنه ای می توانم بگویم كه ما امام بزرگی در رهبری، امام بزرگی در اجتهاد و امام بزرگی در سیاست و تقوا را داریم كه از دیدگاهی كامل و راهبردی برخوردار است.
** باید امام خامنه ای را به مردم مسلمان جهان معرفی كنیم
سید حسن نصرالله با تاكید بر لزوم تبیین ابعاد شخصیت مقام معظم رهبری برای مسلمانان جهان، گفت: ما مسؤول هستیم كه امام خامنه ای را به مردم مسلمان جهان معرفی كنیم و بشناسانیم، تا از بركات وجود چنین رهبر فقیه و اندیشمندی برخوردار شوند.
دبیركل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: دیدگاه جامع و عمیق امام سید علی خامنه ای بر پایه چند اصل است: اول مبانی فكری، دوم شناخت نیازها و مشكلات و سوم شناخت امكانات موجود و یافتن راه حل های مناسب و منسجم با اصول و ثوابت است.
وی ادامه داد: به همین خاطر شاهد هستیم كه ایشان با تمامی حوادث، تحولات و موضوعات به روشنی طبق این دیدگاه كامل خود برخورد می كند . همچنین در می یابیم كه مقابل ما رهبری قرار دارد كه نسبت به موضوعات احاطه كاملی دارد و در خصوص آنها همانند یك متخصص سخن می گوید و راه كارهای جدیدی ارائه می دهد.
** امام خامنه ای در میان امت خود نیز مظلوم است
دبیر كل حزب الله تأكید كرد: ما خود را مقابل شخصیتی بزرگ و استثنایی می یابیم كه بسیاری از مردم مسلمان چندان از ایشان شناختی ندارند؛ حتی در میان امت خود نیز مظلوم هستند، به نحوی كه در ایران حتی برخی نسبت به مهم ترین جنبه شخصیت ایشان كه همان بعد رهبری و سیاسی است، شناخت چندانی ندارند.
وی ادامه داد: علت این، آن است كه دشمنان ایشان را محاصره كرده و دوستان نیز حق ایشان را ادا نمی كنند و ما مسؤول هستیم كه این امام بزرگ را به مردم مسلمان بشناسانیم، تا از بركات وجود چنین رهبری فقیه و اندیشمندی برتر در عصر حاضر برخوردار سازیم.
سید حسن نصرالله تصریح كرد: ایشان در مقابل تهدیدهایی قرار دارند كه امت مسلمان ما طی چند دهه و قرن های گذشته با آنها مواجه نبوده است و هدف اصلی این كنفرانس بسیار مهم و حساس همین است.
** پس از 20 سال پیش بینی شكست كنفرانس مادرید محقق شد
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نتیجه كنفرانس مادرید در سال 1991 میلادی این بود كه معادلات بین المللی دگرگون شد و تغییرات زیادی در جهان و منطقه به وجود آمد و آمریكا نیز اعلام كرد كه خواهان تحقق بخشیدن به روند صلح در منطقه است و بسیاری معتقد بودند كه ما نیز در آستانه صلح قرار گرفته ایم و آمریكایی ها این امر را به ما تحمیل خواهند كرد.
دبیركل حزب الله گفت: در آن زمان امام سید علی خامنه ای دیدگاه دیگری نسبت به این موضوع داشتند و فرمودند كه این كنفرانس هرگز به نتیجه نخواهد رسید و این روند سازش نیز عملی نخواهد شد؛ آمریكا نیز هرگز قادر به تحمیل آن نخواهد شد و امروز نیز بعد از گذشت حدود بیست سال از وقوع آن حادثه، كسانی كه در آن كنفرانس و گفت و گوها شركت كرده بودند، در خصوص نا امیدی و شكست آن سخن می گویند.
** امام خامنه ای پیشنهاد كردند كه راه مقاومت را ادامه دهیم
سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود در همایش بین المللی'تجدد گرایی و اجتهاد در افكار رهبر معظم انقلاب'، در بیروت گفت: در سال 1996 میلادی، همه درخصوص گفت و گوهای میان سوریه و رژیم صهیونیستی سخن می گفتند و منطقه ما شاهد وضعیت خاصی بود، آن زمان همگان می گفتند كه سازش صورت گرفته و شرط اساسی عملی شدن آن، اعتراف رژیم صهیونیستی به مرزهای 4 حزیران (ژوئن) است.
وی ادامه داد: برخی ها نیز به ما می گفتند كه خودتان را خسته نكنید و همه چیز تمام شده است و دیگر هیچ دلیلی برای جان فشانی و شهید دادن وجود ندارد، آنان از ما خواستند كه خودمان را با این روند سازش وفق داده و از ارتكاب هرگونه اقدامی كه منجر به پیامدهای ناگوار می شود، خودداری كنیم. ولی امام سید علی خامنه ای در همان روز فرمودند كه من معتقد نیستم كه این سازش عملی شود. ایشان به ما پیشنهاد كردند كه راه مقاومت را ادامه دهیم و حتی اقدامات جهادی خود را افزایش دهیم، تا پیروزی محقق شود و هیچ توجهی به این سخنان، شایعات و فرضیات نداشته باشیم.
سید حسن نصرالله ادامه داد: بعد از بازگشت ما از دیدار با امام خامنه ای و بعد از گذشت حدود دو هفته 'اسحاق رابین' نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در تل آویو از پیشرفت بسیار زیاد روند سازش سخن می گفت، ولی همه دیدند كه او بعد از چندی ترور شد.
** پیش بینی عقب نشینی دشمن از جنوب لبنان و پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه
سید حسن نصرالله تصریح كرد: در سال 1996 میلادی، دیداری در شرم الشیخ با هدف دفاع از رژیم صهیونیستی صورت گرفت و در آن از محاصره كردن جنبش های مقاومت حماس ، جهاد اسلامی و حزب الله سخن گفته شد كه بعد از آن جنگ خوشه های خشم در گرفت، در آن زمان نتانیاهو به قدرت رسید.
وی ادامه داد: امام سید علی خامنه ای، همیشه از ایمانشان نسبت به پیروزی مقاومت سخن می گفتند و بعد از سال 1996 میلادی می فرمودند كه رژیم صهیونیستی در وضعیت نا بسامانی است و قادر به پیش روی و نفوذ مجدد در لبنان نیست. ایشان بر این باور بودند كه تمامی كارها بستگی به مقاومت دارد.
در اواخر سال 1999 میلادی انتخابات نخست وزیری در فلسطین اشغالی میان نتانیاهو و باراك صورت گرفت. باراك گفته بود كه از لبنان عقب نشینی خواهد كرد، ولی افرادی در سوریه و لبنان براین باور بودند كه باراك هرگز این وعده خود را محقق نخواهد كرد. ما نیز در مقاومت چنین نظری داشتیم، البته وی سعی كرد تا ضمانت هایی را از دولت لبنان یا از حافظ اسد رییس جمهوری وقت سوریه دریافت كند، ولی شكست خورد.
دبیر كل حزب الله اضافه كرد: همچنین ما دیدار دیگری با امام
خامنه ای داشتیم و دیدگاه خود را برای ایشان شرح دادیم، ولی ایشان دیدگاه دیگری داشتند و فرمودند كه پیروزی شما در لبنان بسیار بسیار نزدیك است، نزدیك تر از آن چیزی كه شما انتظار دارید.
** سخنان امام خامنه ای برخلاف تمامی تحلیل ها و اطلاعات بود
وی گفت: این سخنان برخلاف تمامی تحلیل ها و اطلاعات، چرا كه حتی رژیم صهیونیستی هیچ اقدامی برای عقب نشینی انجام نداده بود، ولی ایشان به برادران فرمودند كه خودتان را برای این امر آماده كنید.
وی با اشاره به اینكه جنگ 33 روزه سال 2006 از نظر حمایت كشورهای جهان و كشورهای عربی از رژیم صهیونیستی، یك جنگ جهانی بود، گفت: در آن جنگ می خواستند مقاومت را از بین ببرند و همه شما خشونت، سنگدلی و میزان وحشی گری رژیم صهیونیستی را در آن دیدید. در آن زمان فقط صحبت از به سلامت خارج شدن از این جنگ بود و هیچ پیروزی پیش بینی نمی شد.
** پیش بینی جنگ 33 روزه به جنگ احزاب
دبیر كل حزب الله ادامه داد: آن زمان یك پپام شفاهی از طرف یكی از دوستان از طرف امام خامنه ای به من رسید كه ایشان در آن پیام فرمودند كه ای برادران من این جنگ شبیه جنگ احزاب است كه در آن جنگ ها قریش و یهود، ‌عشایر و قبایل مختلف تمامی نیروهای خود را جمع كردند و پیامبر (ص) را محاصره كرده و تصمیم به نابودی مسلمانان گرفته بودند. این جنگ شبیه آن
جنگ ها است.
وی ادامه داد: معظم له در آن پیام فرمودند كه شما توكل بر خدا كنید و من به شما می گویم كه شما حتما پیروز خواهید شد؛
مهم تر از آن به شما می گویم كه وقتی كه این جنگ با پیروزی شما به پایان برسد، دیگر هیچ نیرویی نمی تواند مقابل شما قرار بگیرد.
**خون های ریخته شده درجولان، سند تقویت بیداری تاریخی درمنطقه است
'سید حسن نصرالله' دبیركل حزب الله لبنان گفت: خون های پاكی كه دیروز در جولان ریخته شد، سند جدید بیداری سیاسی و تاریخی در منطقه است كه امام خمینی (ره) بنیان گذاشت و بعد از ایشان امام سید علی خامنه ای آن را تقویت كرد.
دبیركل حزب الله لبنان گفت: بعد از حادثه 11 سپتامبر بسیاری معتقد بودند كه منطقه ما وارد عصر سیطره آمریكا شده و این سیطره تا سال های طولانی ادامه خواهد داشت؛ من بعد از آن به ایران سفر كردم و در دیدار با امام سید علی خامنه ای نظر ایشان را جویا شدم؛ ایشان به من فرمودند كه نظر من برخلاف شایعات موجود در منطقه است.
وی ادامه داد: حتی برخی از مسوؤلان در ایران نزد ایشان می آمدند و می گفتند این واقعیت جدید است و باید در مسیر حل سازش با آمریكا قرار بگیریم، ولی ایشان با توجه به دیدگاه راهبردی خود در قبال منطقه این امر را رد كرد و به من گفتند كه نگران نباشید، آمریكا بعد از اینكه به اوج خود رسید، درحال فرو پاشی است. وقتی كه آمریكایی ها با تمام قوا و نیروهای خود به عراق و افعانستان می آیند، این امر نشان از ضعف و رو به پایان بودن دوران اوج آنها است؛ لذا شما باید بر این اساس تصمیم گیری كنید و این كلام مبتنی بر شواهد و قرائن است.
** آغاز دوران ضعف آمریكا
دبیركل حزب الله ادامه داد: همچنین امام سید علی خامنه ای فرمودند وقتی كه آمریكا از طریق كشورهای گمارده خود در منطقه و امكانات خود نمی تواند از منافعش حمایت كند، مجبور می شود كه با تمامی ناوچه های جنگی به منطقه بیاید و این دلیل ضعف و نشانه نا آگاهی دولت های منطقه به ملت های خود است كه به فرهنگ جهاد و مقاومت گرایش دارند ، بنابراین آنچه كه روی می دهد، نه تنها نگران كننده نیست، بلكه امیدوار كننده است.
وی اضافه كرد: می توانم بگویم كه ما با سخت ترین جنگ در طول تاریخ خود رو به رو شده ایم كه طی آن آمریكا و هم پیمانان آن با تمامی امكانات و توان خود وارد منطقه شدند تا بر ‌آن سیطره یابند و جنبش های مقاومت را از بین ببرند، ولی امام خامنه ای نیز فرمانده مقاومت در سخت ترین جنگی است كه نیازمند عقل، حكمت و شجاعت زیادی است.
** نابودی رژیم صهیونیستی خیلی نزدیك است
سید حسن نصرالله ادامه داد: امام خامنه ای معتقد هستند كه رژیم صهیونیستی رو به نابودی است و نه تنها این امر بعید نیست، بلكه ایشان آن را بسیار نزدیك می دانند و معتقدند كه راه حل سازش نتیجه نخواهد داشت.
وی گفت: آنچه را كه در حال حاضر پیرامون خود در فلسطین و منطقه شاهد هستیم، بر اراده آهنین مردم مقاوم فلسطین و این نسل از جوانان دلالت دارد . همچنین تأكید می كنند كه ما در مقابل نسلی از مردم فلسطین هستیم كه از امید و اراده قوی برای برگشت به سرزمین های خود برخوردار است و آنچه را كه امام سید علی خامنه ای در خصوص رژیم صهیونیستی بیان می كنند، می توانیم آن را با دقت در عقب نشینی آمریكا (از منطقه) و دستاوردهای مقاومت و تجربه جنگ 33 روزه و جنگ غزه مشاهده كنیم.
دبیركل حزب الله گفت: انشاء الله به زودی شاهد زوال رژیم صهیونیستی خواهیم بود كه این دیدگاه مبتنی بر تحلیل درست از وقایع و همچنین شجاعت این رهبرانقلاب است.
وی تصریح كرد: امروز در حالی این كنفرانس را افتتاح می كنیم كه باید با احترام و تقدیر زیاد از فلسطینی ها و این جوانانی كه (دیروز) در مرزهای جولان سوریه با فلسطین اشغالی تجمع كرده بودند، یاد كنیم.
سید حسن نصرالله گفت: این حادثه نشانه تصمیم و اراده قوی مردم فلسطین است و همچنین بر پایبندی و حمایت كامل واشنگتن بر تأمین امنیت رژیم صهیونیستی تأكید می كند.[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 05:23 ق.ظ ] [ خادم الشهدا ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه